تبلیغات
مبانی اینترنت - 5 - سریعترین اینترنت جهان
درباره وبلاگ

آخرین پستها

صفحات جانبی

نویسندگان

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

سریعترین اینترنت جهان

۱۰- سنگاپور     

باسرعت ۳۰.۷ مگابیت برثانیه، سنگاپور، درمیان ۱۰ کشور برتر از نظر بالاترین سرعت اینترنت قرار در رده دهم دارد. این سرعت تقریبا دو برابر میانگین سرعت جهانی یعنی ۱۵.۹ مگابیت برثانیه است.

۹- اسرائیل

در اسرائیل، فرهنگ استفاده از اینترنت و سرعت اینترنت، دوشادوش یکدیگر به پیشرفت ادامه می‌دهند، بنابراین نباید از حضور اسراییل دراین لیست متعجب شویم. میانگین حدبالای سرعت اینترنت دراین کشور، ۳۰.۹ مگابیت برثانیه است. افراد متخصص زیادی هم دراین کشور وجود دارند.

۸- بلغارستان

باوجود مالیات پایین و نیروی کار ارزان، بلغارستان به بازاری جذاب برای شرکت‌ها وسرمایه‌گذاران بین‌المللی مبدل شده است. نکته مثبت دیگر این کشور چیست؟ سرعت اینترنت.

۷- سوئد

درنتیجه تبدیل شدن به یکی از قطب‌های مالی دنیا، میانگین سرعت اینترنت درسوئد به ۳۲.۴مگابیت برثانیه می‌رسد.

۶- بلژیک

سرعت متوسط اینترنت در بلژیک به نرخ ۳۲.۷ مگابیت برثانیه می رسد.

۵- رومانی

دربین ۱۰ کشوربرتر دنیا، رومانی تنها کشوری است که متوسط حد بالای سرعت اینترنت در آن نسبت به سه ماه قبل کاهش داشته است. این میزان کاهش ۳.۲ درصد و میزان افت جهانی در این مدت ۱.۴ درصد بوده است با این وجود، همچنان بسیاری از کشورها حسرت داشتن سرعت اینترنت کشور رومانی را دارند.

۴- لتونی

هنگامی که درباره پیشرفته‌ترین ملت از نظر تکنولوژی حدس می‌زنید، مطمئنا لتونی به ذهنتان خطور هم نمی‌کند، اما سرعت خطوط پهن باند به میانگین حدبالای ۳۷.۵ مگابیت برثانیه می‌رسد واین کشور رادرمکان چهارم لیست ما قرار می‌دهد.

3 - ژاپن

ممکن است رشد سریع اقتصاد الکترونیکی این کشور کندتر شده باشد ولی تکنولوژی ارتباطاتی ژاپن همچنان در جایگاه بالایی قراردارد.

۲- کره جنوبی

بازی‌های آنلاین مقدار زیادی از پهنای باند را مصرف می‌کنند.کشورهای محدودی درجهان یافت می‌شوند که مردم درآن بیشتر از کره جنوبی به بازی‌های آنلاین علاقه داشته باشند. این کشور، محل برگزاری بسیاری از رقابت‌های بازی‌های ویدئویی آنلاین است و رویدادهایی مانند World Cyber Games دراین کشور برگزار می‌شود و شبکه‌های تلویزیونی مخصوص برای پوشش ورزش‌های الکترونیکی نیز در این کشور وجود دارد.

۱-هنگ کنگ

با تراکم جمعیتی بالا و پشتیبانی دولتی قدرتمند، دسترسی به اینترنت درهنگ‌کنگ بسیار پرفروغ و سریع بوده است و برخلاف سیاست‌های متداول سرویس‌های اینترنتی، سانسور محتویات هم عملا وجود ندارد. برپایه گزارش Akamai متوسط حدبالای سرعت درهنگ کنگ ۵۴.۱ مگابیت برثانیه است که این کشور را در مکان نخست لیست ما قرار می‌دهد.